• Vino Verita

Top 6 vinárskych trendov na rok 2017


Aký bude vinársky rok 2017? Budeme piť vína z plechovky a zo sudov od whisky? Tieto a niekoľko ďalších trendov predpovedajú na tento rok vinárski odborníci.


Napriek tomu, že momentálne sa v zasnežených viniciach ešte len začínajú „strihačky“, už teraz sa dá hovoriť o trendoch, ktoré vinársky svet čakajú v roku 2017.

Slovenské a moravské vína na svetových trhoch V článku na webe magazínu Forbes sa pri vinárskych predpovediach na rok 2017 spomína slovenské a moravské víno. Je označené ako svieže a chrumkavé, plné energie. Pre slovenské vinárstvo je to určite dobré znamenie a treba povedať, že zaslúžené. Pre svoju kvalitu, ale aj medzinárodné úspechy z vinárskych súťaží sa každým rokom viac slovenského a moravského vína pretláča na svetové trhy.

Ľahké červené vína Podľa Elin McCoy, vinárskej odborníčky a komentátorky Bloombergu, budú jedným z top trendov tohto roku ľahké červené vína. Ľudia si takéto vína obľúbili pre svieže ovocné arómy, ktoré v ťažších vínach občas chýbajú. Pre ľahšie vína je typická rozmanitosť chutí, ale aj to, že skvelo pasujú k rôznym jedlám. Vychytenými odrodami pre tento rok by mohli byť napríklad Pinot Noir či Zweigelt.

Článok nájdete na stránke Víno.sk


58 views0 comments

Recent Posts

See All

Víno Verita

Ponuka vín

Kontakt

Deluxe edition

Limited edition

Návrh vinetky

Social Media

  • Facebook - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • LinkedIn - White Circle
  • YouTube - White Circle
  • Twitter - White Circle

Copyright © 2017-2018 Víno Verita. All Rights Reserved. │ Desing structure done by: Vasil Hatala