top of page

Top 6 vinárskych trendov na rok 2017


Aký bude vinársky rok 2017? Budeme piť vína z plechovky a zo sudov od whisky? Tieto a niekoľko ďalších trendov predpovedajú na tento rok vinárski odborníci.


Napriek tomu, že momentálne sa v zasnežených viniciach ešte len začínajú „strihačky“, už teraz sa dá hovoriť o trendoch, ktoré vinársky svet čakajú v roku 2017.

Slovenské a moravské vína na svetových trhoch V článku na webe magazínu Forbes sa pri vinárskych predpovediach na rok 2017 spomína slovenské a moravské víno. Je označené ako svieže a chrumkavé, plné energie. Pre slovenské vinárstvo je to určite dobré znamenie a treba povedať, že zaslúžené. Pre svoju kvalitu, ale aj medzinárodné úspechy z vinárskych súťaží sa každým rokom viac slovenského a moravského vína pretláča na svetové trhy.

Ľahké červené vína Podľa Elin McCoy, vinárskej odborníčky a komentátorky Bloombergu, budú jedným z top trendov tohto roku ľahké červené vína. Ľudia si takéto vína obľúbili pre svieže ovocné arómy, ktoré v ťažších vínach občas chýbajú. Pre ľahšie vína je typická rozmanitosť chutí, ale aj to, že skvelo pasujú k rôznym jedlám. Vychytenými odrodami pre tento rok by mohli byť napríklad Pinot Noir či Zweigelt.

Článok nájdete na stránke Víno.sk


61 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page